Kartony cukiernicze, które są coraz częściej stosowane w branży spożywczej, stanowią doskonałe rozwiązanie zapewniające bezpieczeństwo żywności. Czy wiesz jak przyczyniają się one do ochrony świeżości i jakości produktów spożywczych? Dlaczego tak często wybiera je branża cukiernicza?

Kartony cukiernicze chronią przez czynnikami zewnętrznymi

Kartony cukiernicze są znane ze skutecznego chronienia żywności przed czynnikami zewnętrznymi. Solidne, trwałe i częściowo odporne na wilgoć zapewniają ochronę przed wpływem powietrza, światła, kurzu i zanieczyszczeń. Dzięki temu żywność jest lepiej zabezpieczona i utrzymuje swoją jakość przez dłuższy czas. Oczywiście nie jest możliwe aby w kartonowym opakowaniu umieścić bardzo mokre produkty. Jednak wysokiej jakości kartony na torty, ciasta i inne słodkości są tak wykonane, że poradzą sobie z takimi wypiekami. Z tego powodu kartonowe opakowania cukiernicze świetnie nadają się do transportu ciast i tortów.

Czy kartony na torty i ciasta są higieniczne?

Kartony cukiernicze kupowane ze sprawdzonych źródeł są wytwarzane z materiałów, które spełniają surowe standardy higieny i bezpieczeństwa żywności. Takie opakowania cukiernicze wysokiej jakości, których jesteśmy polskim producentem, można zakupić w naszym sklepie internetowym. Oferowane opakowania cukiernicze dedykowane są wypiekom różnego rodzaju, kształtu i wielkości. Są one nietoksyczne i nie uwalniają szkodliwych substancji do żywności. Dlatego też używając kartonów cukierniczych do przechowywania swoich wyrobów cukierniczych masz pewność, że Twoje produkty są bezpieczne dla spożycia dla Twoich bliskich i klientów.

Jak opakowania kartonowe minimalizują negatywny wpływ na środowisko?

Jedną z głównych zalet kartonów cukierniczych jest ich przyjazność dla środowiska. W przeciwieństwie do plastikowych opakowań, kartony są biodegradowalne i łatwiej poddawać je recyklingowi. Wykorzystanie kartonów cukierniczych zamiast tradycyjnych plastikowych opakowań przyczynia się do zmniejszenia ilości odpadów i negatywnego wpływu na środowisko. Najpopularniejsze wybory to pudełko kartonowe w kolorze eko lub białe opakowanie, które jest bardzo estetyczne. Ekologiczne opakowania cukiernicze wykonane są wysokiej jakości tektury.

Pudełko cukiernicze zajmuje mało miejsca

Opakowania cukiernicze kartonowe są wygodne w użyciu zarówno dla producentów jak i dla konsumentów. Są one lekkie, łatwe do samodzielnego złożenia i przechowywania. Dzięki różnym rozmiarom i kształtom, można je dostosować do różnych wyrobów cukierniczych, zapewniając optymalne dopasowanie i prezentację. Karton składany można kupić gotowy np. opakowania na torty piętrowe, jak i zamówić specjalne np. z logo cukierni. Kartony cukiernicze stanowią doskonałą powierzchnię do personalizacji i promocji marki.

Kartony na wypieki to doskonały wybór dla tych, którzy chcą zapewnić bezpieczeństwo i trwałość swojej żywności. Oferują one ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, są higieniczne, zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju, łatwe w użyciu i przechowywaniu oraz oferują możliwość personalizacji. Wybierając kartony cukiernicze zamiast plastikowych, nie tylko chronisz swoje produkty, ale również przyczyniasz się do ochrony środowiska. Ponadto takie kartonowe opakowania są stosunkowo tanie. Opakowania cukiernicze dostępne na rynku oferowane są w przeróżnych rozmiarach i wariantach. 

Białe pudełko kartonowe z 6 muffinami

Białe pudełko kartonowe z wkładką idealną do muffin

Kartony z rączką w kolorze eko na wypieki

Kartony w kolorze eko z rączką - przyjazne dla środowiska i wygodne w użyciu

Powiązane produkty

Kartony według zastosowania

Karton zbiorczy na 20 muffin 43 x 32 x 10 cm (1 SZT)

MU20 43/32/10
7,40 zł
PAKOWANE PO 1 SZT Karton zbiorczy na 20 muffin 43 x 32 x 10 cm. Karton dwuczęściowy, sztywny, z przykryciem, wykonany z tektury falistej, idealny do transportu muffin. W zestawie wkładka do kartonu z otworami na 20 muffin (średnica otworu 6,2 cm.) Istnieje możliwość sztaplowania jednego kartonu na drugi.
Kartony na rogale
PRODUKT DOSTĘPNY NA ZAMÓWIENIE - indywidualna wycena
Kartony według zastosowania

Kartonik 13 x 12 x 7 cm na 1 szt. rogala ok. 180 g (5szt)

ROG13/12/7
2,39 zł
Pakowane po 5 szt Karton na jednego rogala świętomarcińskiego (ok. 180 g) o wymiarach 13 x 12 x 7 cm. Wykonany z tektury 240-350 g/m2 (papier atestowany). Możliwy kolorowy nadruk. Cena dotyczy kartonika bez nadruku.
Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając Akceptuję lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.