Torty piętrowe są efektownymi dziełami cukierniczymi, które składają się z więcej niż jednego piętra ciasta. Zazwyczaj są dość duże, dlatego zwykle kojarzone z imprezami okolicznościowymi takimi jak wesela lub urodziny, w których obchodach bierze udział duża ilość gości. Jednak aby takie torty były trwałe, należy skorzystać z małej pomocy.

O zaletach podkładów do tortów pisałem już jakiś czas temu. Dzięki nim łatwiej pracuje się z tortem oraz nie ma problemu z jego przenoszeniem. Na podkładzie, który sam w sobie może być zdobiony nawet grawerem firmy, umieszcza się wypiek. Tak przygotowany bardzo łatwo można włożyć do karton na tort. Takie połączenie wielokrotnie zwiększa szanse dłuższego życia naszego tortu. O ile za wcześnie nie dobierze się do niego jakiś łasuch ;)

Podkłady do tortów piętrowych mają specjalnie otwory, w które wchodzą tzw. wsporniki. Są wykonane z odpornych i trwałych materiałów, dlatego bez problemu utrzymują ciężar ciasta. Bardzo łatwo można zakryć je masą czy kremem, dlatego nie psują estetyki tortu. Podkłady mogą być zwykłe lub kolorowe, z nadrukami i grafikami. Mogą więc spełniać również rolę dekoracyjną. Najczęściej wybierane są podkłady złote. Kolor ten idealnie pasuje do większości tortów niezależnie od ich kolorystyki i dekoracji. 

Jednym z największych atutów podkładów pod torty jest to, że mogą mieć dowolne kształty i wymiary. Niekoniecznie muszą być wyłącznie okrągłe lub prostokątne. Wsporniki mogą mieć różną wysokość. Zazwyczaj da się je również przyciąć w zależności od materiału, z którego są zrobione. Do najpopularniejszych należą drewniane lub plastikowe. W zależności od wielkości tortu, należy wybrać ich odpowiednią ilość. Na mniejsze wystarczą na przykład 3 umieszczone równomiernie w cieście i tworząc trójkąt. Po zakryciu ich masą lub nie (to w końcu Twój tort), na wierzchu piętra należy umieścić podkład. I tak z każdym kolejnym piętrem.

Podkłady pod tort w kształcie cyfr firmy Aleksander Print

Podkłady do tortów w kształcie cyfr

Powiązane produkty

Kartony według zastosowania

Karton na tort piętrowy 31x31x45 cm Białe 5szt

PD31/45B
48,81 zł
Wymiar:  310 X 310 X 450 mm  Gramatura: 390g/m2 Kolor: Biały  Typ: Karton na tort piętrowy Materiał: Tektura falista (grubość ok. 2mm) Pakiet: 5szt
Zobacz artykuły autora
Aleksander Ratajczak

Właściciel firmy Aleksander-Print

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając Akceptuję lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.