Różnego rodzaju ciasta robiono już w starożytności, chociaż oczywiście nie wyglądały tak jak te dzisiejsze. Wykorzystywano do ich wypieku różne rodzaje mąk i dodatków w zależności od ich dostępności. Ich pojawienie się w Polsce przypisywane jest pochodzącej z Włoch małżonce Zygmunta I Starego, królowej Bonie Sforzy. To prawdopodobnie ona w 1518 roku przekazała cukierniczy pomysł z ojczyzny na królewski dwór.

Idea tworzenia słodkich wypieków tak bardzo się przyjęła, że w historii zapisały się słynne torty. Tort Pavlova to bezowy deser z bitą śmietaną i świeżymi owocami, nazwany prawdopodobnie na cześć rosyjskiej primabaleriny Anny Pawłowej w pierwszej połowie XX wieku. Tort Szwarcwaldzki zwany również Czarnym Lasem, to czekoladowe ciasto z bitą śmietaną i wiśniami. Wymyślili go cukiernicy Josef Keller lub Erwin Hildenbrand.

Mnogość dostępnych produktów spowodowała rozwój w dziedzinie robienia i dekoracji tortów. Każdy kto choć odrobinę zna się na pieczeniu lub samym cukiernictwie, może stworzyć swój własny wypiek za pomocą tortownicy. Nietrudno również o jego dekoracje. Gotowe kremy, masy cukrowe oraz elementy do zdobień są powszechnie dostępne. Istnieje również opcja zakupu już gotowego ciasta, które można samodzielnie przełożyć ulubionymi dodatkami.

Idealnym rozwiązaniem przy tworzeniu tortów jest wykorzystanie specjalnych podkładów. Ich użycie nie tylko ułatwia pracę, ale sprawiają, że już gotowy deser będzie bardziej stabilny i trwały. Pomagają również w jego przenoszeniu. Istnieją egzemplarze z dziurkami, w których można umieścić wsporniki. W ten sposób wzmacniana jest konstrukcja i bezproblemowo można stworzyć torty piętrowe. Najpopularniejsze są podkłady okrągłe i prostokątne, jednak istnieje możliwość zakupu takich stworzonych na indywidualne zamówienie w dowolnym kształcie.

Takie podkładki występują też w mniejszych rozmiarach na porcje pojedyncze. To prosty sposób na podanie tortu, ciasta czy małych przystawek gościom. Kupując podkłady od sprawdzonych producentów nie trzeba się przejmować ich jakością. Mają wszelkie niezbędne atesty i są przeznaczone do kontaktu z żywnością. Nie trzeba się również obawiać o ich trwałość – są odporne na wilgoć i ciężar ciasta.

Beza Pavlova

Beza Pavlova

Tort Szwarcwaldzki

Tort Szwarcwaldzki

Powiązane produkty

Podkład pod tort z grawerem
Produkt dostępny na zamówienie - Czas realizacji: 2-3 dn
Podkłady pod torty i ciasta

Grawer na podkładzie + podkład (pakowane po 10szt)

ANG_GRAWER
143,66 zł
Usługa grawerowania nazwy firmy lub logo na podkładach w stylu angielskim + podkłady angielskie.  Pakowane po 10szt.
Podkłady pod torty i ciasta

Podkład do tortów Naked Cake 2,5 - 3 mm (5 szt.)

NC
16,70 zł
Białe i sztywne podkłady pod torty Naked Cake o grubości 2,5 - 3 mm, spełniające wszystkie wymagania dotyczące kontaktu z żywnością. UWAGA! KUPUJESZ ZESTAW 5 SZT. Naked Cake w rozmiarze: 24 - realizowany tylko na zamówienie 
Podkłady pod torty i ciasta

Podkład okrągły gruby złoto-czarny

KGZCZ
4,19 zł
Podkład okrągły, złoto-czarny pod tort lub ciasto wykonany z grubej tektury pozłacanej folią. Podkład o grubości 3 mm.
Podkłady pod torty i ciasta

Podkład okrągły gruby złoty karbowany

KGKAR
3,83 zł
Podkład okrągły, złoty karbowany pod tort lub ciasto wykonany z grubej tektury pozłacanej folią. Podkład o grubości 3 mm.
Podkład pod tort niebieski
Produkt dostępny na magazynie - Czas realizacji: 1-2 dni
Podkłady pod torty i ciasta

Podkład pod tort niebieski w stylu angielskim

ANG_NIEBIESKI
17,20 zł
Podkłady pod torty w stylu angielskim o grubości 1 cm, w kolorze niebieski, spełniające wszystkie wymagania dotyczące kontaktu z żywnością. Ich atutem jest lekkość i duża sztywność oraz możliwość dobierania dowolnych wzorów i kolorów. JEŚLI BRAK PODKŁADU - DZWOŃ 61 814 55 60 !!! Kupujesz podkład bez naszego logo. Czas realizacji 1-2 dni robocze.
Podkłady pod torty i ciasta

PODKŁAD POD TORT STYRODUR BIAŁY

STY_B
10,52 zł
Podkład styrodurowy okrągły Biały ✅Podkład wykonany z styroduru. ✅Na górze podkładu biała podkładka do żywności ✅Rodzaj podkładu spełnia wszelkie atesty do żywności.
Podkłady pod torty i ciasta

PODKŁAD POD TORT STYRODUR CZARNE

STY_CZ
11,03 zł
Podkład styrodurowy okrągły Czarne ✅Podkład wykonany z styroduru. ✅Na górze podkładu czarna podkładka do żywności ✅Rodzaj podkładu spełnia wszelkie atesty do żywności.
Podkład pod tort zielony
Produkt dostępny na magazynie - Czas realizacji: 1-2 dni
Podkłady pod torty i ciasta

Podkład pod tort zielony w stylu angielskim

ANG_ZIELONY
17,81 zł
Podkłady pod torty w stylu angielskim o grubości 1 cm, w kolorze zielonym, spełniające wszystkie wymagania dotyczące kontaktu z żywnością. Ich atutem jest lekkość i duża sztywność oraz możliwość dobierania dowolnych wzorów i kolorów. JEŚLI BRAK PODKŁADU - DZWOŃ 61 814 55 60 !!! Kupujesz podkład bez naszego logo. Czas realizacji 1-2 dni robocze.
Zobacz artykuły autora
Aleksander Ratajczak

Właściciel firmy Aleksander-Print

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając Akceptuję lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.