Spora ilość kupowanych przez nas produktów umieszczana jest w kartonowych opakowaniach. Zazwyczaj szybko je wyrzucamy nie myśląc o nich, jako o przedmiocie do wykorzystania. Najbardziej oczywistym rozwiązaniem wykorzystania kartonów jest użycie ich do przechowywania, przy przeprowadzce lub do wysyłki przedmiotów. Sposobów na ich zagospodarowanie jest jednak znacznie więcej.

Podstawowymi artykułami spożywczymi w wielu gospodarstwach domowych jest mleko lub przeróżne soki w kartonowych opakowaniach. Wystarczy odciąć ich górną część, wnętrze delikatnie przetrzeć, aby po wysuszeniu otrzymać organizer na przybory piśmiennicze lub pędzle do makijażu. Świetnie sprawdzą się również jako doniczki na przykład do posadzenia w nich rzeżuchy. Z nieprzeciętych i dobrze wypłukanych opakowań można również w powodzeniem stworzyć małe miasteczko. Podłużne, odpowiednio ozdobione kartoniki, z sukcesem będą przypominać kolorowe kamienice. Małe kartoniki po kosmetykach, na przykład po kremie do twarzy, mogą sprawdzić się jako organizery na biżuterię. Z pudełka po paście do zębów łatwo stworzysz kilka zakładek do książek. Pudełka dedykowane zazwyczaj butom w wielu przypadkach mieszczą się do szuflad komód. Dzięki temu uzyskujemy przestrzeń, w której łatwo posegregować skarpetki i bieliznę.

Większość właścicieli kotów zna to uczucie, gdy odpakowują drogą zabawkę dla pupila, a ten nie jest nią zainteresowany. Nie jest, ponieważ woli ochoczo wskoczyć do pudła, w którym wcześniej był podarek i często to już wystarczająco dobry prezent. Można podkręcić zabawę wycinając w pudle otwory. Zwierzak chętnie będzie łapał podsuwane mu przez nie przedmioty. Polecam jednak, aby nie był to palec ;) W dużym kartonie można wyciąć sporą dziurę i zakleić ją reklamówką tak, aby kot mógł w nią wejść. Część z nich uwielbia walkę z niewidocznym kompanem. Wystarczy dotykać siatki od strony zewnętrznej w różnych miejscach. Trzeba jednak nadzorować zabawę, aby kot nie zaplątał się w folię i nie zrobił sobie krzywdy. Dla poprawnego rozwoju zwierzęcia, należy zapewniać mu odpowiednią ilość rozrywki.

W obecnych czasach nietrudno o zabawki dla dzieci wszelkiej maści. Część z nich jest jednak niewyobrażalnie droga lub mało oryginalna. Czasem zabawkami próbujemy zrekompensować pociechom czas, którego nie jesteśmy w stanie z nimi spędzić z powodu nawału obowiązków. Warto jednak czasem zatrzymać się na moment. Dzieci, a zwłaszcza te mniejsze, będą zachwycone wspólną pracą nad nową zabawką. Jeśli posiadasz większe kartony zbuduj z nich rakietę, samochód, statek czy domek. Mniejsze, choćby po herbacie, świetnie nadadzą się do zabawy w sklep. Możesz również wykorzystywać je do nauki porządku i organizacji. Dzieciaki posiadają nieograniczone zasoby wyobraźni, czasem wystarczy tylko lekki bodziec. Niech pomogą Ci w wycinaniu i malowaniu elementów – nie tylko będą zachwycone spędzaniem z Tobą czasu, ale będą również rozwijać zdolności manualne i kreatywne.

Kartony to tani sposób, na uzyskanie wielu przedmiotów lub dostarczenia rozrywki. Ogranicza nas tylko wyobraźnia i czas. Część z nich można kupić od razu przepięknie ozdobioną, nie tracąc czasu chociażby na ich obklejanie.

Dzięki kartonom można stworzyć nawet rakietę!

Powiązane produkty

Kartony do pierniczków

Kartonik do pierniczków 14 x 14 x 4 cm (5szt) ZŁOTY

P14/14/4ZF
19,03 zł
Cena za 5 sztuk Pakowane po 5szt  Kartonik do pierniczków z przezroczystą, foliową przykrywką 14 x 14 x 4 cm. Wykonany z kartonu 230/250 g/m2. Wymiar spodu pudełka to 14,5 x 14,5 x 4 cm. Pudełko składa się z dwóch elementów: spodu i przykrywki z przezroczystej folii o bardzo dobrej jakości.
Zobacz artykuły autora
Aleksander Ratajczak

Właściciel firmy Aleksander-Print

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając Akceptuję lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.