Cięcie laserem CO2 to proces cięcia przy pomocy lasera różnych materiałów. Grubość cięcia może być różna w zależności od rodzaju materiałów, których używamy. Materiały nadające się do usługi cięcia laserem są różne. Dlatego można wykorzystywać go zarówno do zdobienia jak i wycinania.

Wycinanie laserem CO2 w przypadku obróbki materiałów

Proces cięcia laserowego polega na cięciu laserem materiału. Cięcie laserem idealnie podlega pod zaplanowany projekt w programie komputerowym, dzięki czemu uzyskujemy obróbki różnego rodzaju wysokiej jakości. Nazwa cięcie laserem wywodzi się od wykorzystywania wiązki laserowej. Dwutlenek węgla, hel i azot to pierwiastki dzięki, której powstaje ta technologia laserowa.

Cięcia grubszych materiałów nie są problemem o ile używany ploter jest wysokiej jakości. Jednak to nie wszystko. Ważne jest aby pracujące  z nim osoby znały się na swoim fachu. Tak jest w Aleksander-PRINT, w którym wykwalifikowani pracownicy zajmują się tą usługą od lat. Najlepszym tego potwierdzeniem jest uznanie na rynku producentów podkładów do tortów i kartonów, przy których grawerowania laserowym ploterem i cięcie wykorzystywane były niejednokrotnie.

Cięcie laserem CO2 pozwala na grawerowania ploterem laserowym

Dzięki możliwości cięcia materiałów różnego rodzaju za pomocą wiązki lasera, możemy grawerować tworzywa sztuczne i naturalne. To powoduje, że w prosty sposób możemy uzyskać np. gadżety firmowe. Mogą być to np. dobrze znane długopisy z danymi i logo firmy. To jednak jest dość powszechne. Co jeśli chcemy bardziej zapaść w pamięć klientom i kontrahentom? Grawerowanie laserem może być przydatną opcją. Możemy uzyskać podobny efekt, jednak na zupełnie innym, niebanalnym przedmiocie. Choćby takim, który produkujemy.

Cięcie laserem wykorzystujemy głównie na materiałach takich jak sklejka, pleksi, pianka, papier, tektura, a nawet i metale. Wszystko zależy od możliwości wiązki laserowej. Cena cięcia za pomocą plotera laserowego jest zależna od wielu czynników. Ilość i rodzaj obróbki materiałów, której chcemy dokonać, grubości, zaawansowania. Przy wykorzystaniu lasera materiał poddawany obróbce poprzez swoje właściwości ma też różną możliwość w nim cięcia.

Co możemy uzyskać w obróbce technologią laserową?

Grawerowanie laserem daje możliwości nie tylko reklamy, ale i po prostu zdobienia. Dzięki wykorzystaniu cięcia na wybranym przez nas materiale możemy uzyskać dowolny wzór. Możliwość cięcia ogranicza tylko powierzchnia zależna od maszyny, która jest używana. Grubość cięcia, które możemy uzyskać zależy od materiału, w którym chcemy to zrobić.

Laserem można nie tylko grawerować ale i wykonywać cięcie materiałów. Mogą być to elementy do planszówek, różne stojaki i skrzyneczki, toppery i ozdoby, a nawet elementy modeli, które później można składać. Tak naprawdę ogranicza nas tylko wyobraźnia. Świetne jest to, że tworzenie wyjątkowych przedmiotów to nie tylko wykorzystanie precyzyjnego cięcia laserem. Można połączyć również usługi druku, laminowania, złocenia. W dobrym punkcie takim jak Aleksander-PRINT będzie można zrobić to w jednym miejscu. Łącznie z przygotowaniem wymyślonego przez nas projektu i wprowadzeniu go w życie

Za pomocą cięcia laserowego można uzyskać niezwykłe kształty

Warto łączyć z sobą różne techniki np. przy wykonaniu takiego brokatowego toppera

Makieta miasta stworzona z małych, wyciętych elementów

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając Akceptuję lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.