Proces produkcyjny etykiet na opakowania na arkuszu drukowanym cyfrowo jest wyjątkowo złożony i składa się z kilku kluczowych etapów. W tym artykule przedstawimy krok po kroku, jak wygląda proces produkcyjny etykiet na opakowania na arkuszu drukowanym cyfrowo.

Projektowanie etykiety

Proces produkcyjny etykiet na opakowania na arkuszu drukowanym cyfrowo rozpoczyna się od zaprojektowania etykiety. W tym celu zleceniodawca musi dostarczyć gotowy projekt lub skorzystać z usługi projektowania, wtedy to my stworzymy projekt zgodny z wymaganiami klienta. Klienci do projektu muszą dostarczyć konkretne informacje jakie mają znaleźć się na naklejce takie jak:

Specyfikacje techniczne - klient powinien dostarczyć informacje dotyczące rozmiaru etykiety, kolorów, podać podać rodzaj podłoża, na którym będzie stosował etykietę itp.

Grafiki i zdjęcia - jeśli w projekcie przewidziane są grafiki i zdjęcia, klient powinien dostarczyć je w dobrej jakości oraz odpowiednim formacie.

Teksty - klient powinien dostarczyć teksty, które mają zostać umieszczone na etykiecie. Teksty powinny być w formacie pliku tekstowego z informacją, w którym miejscu chciałby aby one się znalazły, najlepiej zaznaczone informacje wrażliwe takie jak alergeny itp.

Logotyp - jeśli etykieta ma zawierać logo klienta, najlepiej dostarczyć je w formacie wektorowym lub w dobrej jakości zdjęciu jpg. (logo na białym tle) , można tez w PDF i PNG.

Wymagania specjalne - jeśli klient ma specjalne wymagania np. odnośnie formy etykiety, wykończenia, foliowania czy perforacji, powinien dostarczyć odpowiednie informacje drukarni.

Przygotowanie pliku do druku , wybór nośnika i drukarki, drukowanie

Następnie plik z projektem musi zostać przygotowany do druku. Proces ten nazywa się przygotowaniem prepress. Polega on na weryfikacji pliku pod kątem technicznym takim jak rozdzielczość, kolory, tryb kolorów, itp. W razie potrzeby plik jest modyfikowany, a następnie przesyłany do sprawdzenia.

W kolejnym kroku drukarnia wybiera nośnik i drukarkę. Drukarka cyfrowa pozwala na drukowanie na różnych materiałach, takich jak folie, papiery samoprzylepne czy kartony. Dzięki temu klient może wybrać odpowiedni nośnik dla swojego produktu.

Gdy drukarka i nośnik są wybrane, etykiety są drukowane cyfrowo na arkuszach. Drukarka cyfrowa pozwala na drukowanie niskich nakładów nawet od 1 sztuki, co jest korzystne dla klientów, którzy potrzebują niewielkich ilości etykiet. Dla większych nakładów używamy techniki druku offsetowego, który pozwala na obniżenie kosztów pomimo droższego przygotowania do druku.  

Wycinanie i perforacja, kontrola jakości, pakowanie i dostawa

Po zakończeniu procesu drukowania etykiety są poddawane obróbce na maszynach do tego przeznaczonych -  jak nacinanie i wycinanie odpowiednich kształtów i nacięć np. perforacja

Na każdym etapie procesu produkcyjnego etykiety są poddawane kontroli jakości. Po zakończeniu procesu wycinania i perforacji, każda etykieta jest kontrolowana pod kątem jakości, czyli takich parametrów jak kolor, ostrość i wygląd końcowy i czy spełnia swoje właściwości.

Ostatnim etapem jest pakowanie i dostawa. Etykiety są pakowane w pudełka i przygotowywane do wysyłki. Dzięki procesowi produkcyjnemu możemy na specjalne życzenie klienta podzielić na odpowiednie partie produktów, np. pakowane po 100 szt. Paczki wypełniane są też materiałem z recyklingu i zabezpieczone przed zalaniem i innymi czynnikami zewnętrznymi.

Etykiety na opakowaniach od kawy

Etykiety na opakowaniach od kawy

Etykiety na butelkach od piwa

Etykiety na butelkach od piwa

Naklejki na słoikach z miodem

Naklejki na słoikach z miodem

Powiązane produkty

Naklejki
Produkt na zamówienie (czas realizacji 2-7 dni roboczych)
Pokaż swoją markę dzięki etykietom idealnie dopasowanym do Twoich potrzeb. Naklejki mogą mieć dowolny kształt oraz kolor to Ty decydujesz jak ona ma wyglądać. Dzięki temu naklejki, etykiety i vlepy są idealnym sposobem promującym Twoją markę. Przyklejaj je gdzie chcesz! Na swój produkt, na podkłady, na drzwi, a może rozdaj je swoim klientom. Niech będą...
Naklejki walentynkowe
Na magazynie
Etykiety

Etykieta - Słodkie Serce (15 szt.) - 40 x 40 mm

Etykieta_SłodkieSerce
4,50 zł
✅Etykiety kwadratowe z motywem walentynkowym to idealny sposób na ozdobienie prezentów dla ukochanej osoby. ✅Etykiety są wykonane z wysokiej jakości papieru ✅Etykiety są łatwe w użyciu - wystarczy je odkleić z arkusza i przykleić na wybranym elemencie ✅Dodaj odrobinę miłości do swojego życia z naszymi etykietami ✅Etykiety mają idealny wymiar: 40 x 40 mm
Naklejki walentynkowe
Na magazynie
Etykiety

Etykieta - Valentine Day (15 szt.) - fi. 40 mm

Etykieta_ValenineDay
4,50 zł
✅Etykiety okrągłe z motywem walentynkowym to idealny sposób na ozdobienie prezentów dla ukochanej osoby. ✅Etykiety są wykonane z wysokiej jakości papieru ✅Etykiety są łatwe w użyciu - wystarczy je odkleić z arkusza i przykleić na wybranym elemencie ✅Dodaj odrobinę miłości do swojego życia z naszymi etykietami ✅Etykiety mają idealny wymiar: fi 40 mm
Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając Akceptuję lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.