Świeczki na tort

Świeczki urodzinowe Beauty&Charm Srebrne z podstawkami  8...
Obecnie brak na stanie
5,35 zł
Eleganckie, srebrne świeczki na tort z kolekcji Beauty&Charm. Niezwykle smukłe (aż 10 cm), będą pięknie prezentować się na torcie i rozpalą emocje wśród gości. Praktyczne podstawki pozwalają na łatwe zamocowanie świeczek na torcie, dzięki czemu stabilnie stoją. Jednocześnie zostały zaprojektowane w taki sposób, aby nie zniszczyć powierzchni...
Pokazywanie 1-3 of 3 produkt(ów)

Palenie świeczek urodzinowych ma swoje korzenie w starożytności i związane było z boginią grecką Artemis. Pieczono placki i wtykano w nie świece. Miało to symbolizować światło księżyca, którego bogini była patronką. Ogień był również symbolem bezpieczeństwa i odganiania złych mocy. Zdmuchiwanie go miało przedstawiać swego rodzaju oczyszczenie. Z czasem tradycja ewoluowała do formy znanej nam dzisiaj. Również same wypieki stały się bardziej okazałe i często tworzy się torty piętrowe za pomocą specjalnych wsporników i podkładów.

Świeczki urodzinowe uatrakcyjnią przyjęcie

Przyjęło się, że świeczek powinno być tyle ile lat kończy solenizant. Alternatywą są egzemplarze w kształcie cyferek – dzięki temu łatwiej zaznaczyć jest wiek osoby. Wedle tradycji powinna pomyśleć życzenie, a następnie dmuchnąć z całej siły by zgasić ogień na wszystkich świeczkach. Tradycyjną piosenką śpiewaną w Polsce przy tym wydarzeniu jest „Sto lat”, a zagraniczną alternatywą „Happy Birthday”.

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając Akceptuję lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.