Sztancowanie pozwala na uzyskanie przeróżnych kształtów. Tworzyliśmy już między innymi:

- Zawieszki,

- Etykiety,

- Pudełka,

- Opakowania,

- Kartki z życzeniami,

- Pocztówki o różnych krawędziach,

- Katalogi.

Proponujemy również bigowanie przydatne np. przy teczkach

Bigowanie inaczej zwane rowkowaniem, polega na zaginaniu w odpowiedni sposób materiału. Przydaje się przy produktach, które mają się składać. Należą do nich np. katalogi lub kartki z życzeniami. Jesteśmy w stanie stworzyć produkt w dowolnym kształcie z kartonu, folii i niektórych tworzyw sztucznych. Proponujemy również usługi kompleksowe łącznie z drukiem cyfrowym lub offsetowym.

Sztancowanie pozwala uzyskać produkty o nieregularnych kształtach

Dzięki sztancowaniu zwanym również wykrawaniem, można uzyskać produkty o nieregularnych kształtach. Do standardowych cięć polecamy wykorzystanie gilotyny. Wykrawanie to usługa przydatna zwłaszcza przy uzyskiwaniu unikatowych zawieszek, etykiet, biletów czy pudełek. Sztancowanie wykorzystywane jest również do rowkowania - wygniatania linii ułatwiających składanie choćby teczki lub do wycięcia otworu do cenówek.

Wykrawamy w nakładach nawet 1-sztukowych!

Sztancujemy i wykrawamy kartony z tektury falistej (Fala B i mikrofala). Pudełka wykonujemy zazwyczaj z kartonu od gramatury 230-350 g, jednak bez problemu  możemy pracować na innych masach. Istnieje również możliwość wyboru koloru papieru. Dotychczas wykonywaliśmy już zawieszki serwisowe do samochodów, etykiety do ubrań i bielizny. Nie ma żadnych ograniczeń co do ilości zamówionego towaru, realizacje wykonujemy już od 1 sztuki. Największym atutem jest nieograniczone pole robocze – jesteśmy w stanie sprostać nawet największym wyzwaniom. 

Skontaktuj się z nami

Kategoria "Sztancowanie" na naszej stronie obejmuje usługę tworzenia produktów o nieregularnych kształtach z materiałów takich jak karton, folia i niektóre tworzywa sztuczne. Oferta skierowana jest do Klientów potrzebujących niestandardowych kształtów produktów takich jak zawieszki, etykiety, pudełka, opakowania, kartki z życzeniami, pocztówki o różnych krawędziach i katalogi. W ofercie mamy również bigowanie, czyli zaginanie materiału przydatne np. przy teczkach, co ułatwia składanie produktów. Usługa ta może być połączona z drukiem cyfrowym lub offsetowym, co umożliwia kompleksową realizację zleceń.

Na czym polega sztancowanie i bigowanie?

Sztancowanie to proces wycinania niestandardowych kształtów z różnych materiałów takich jak papier, karton czy folia, za pomocą specjalnej formy – sztancy. Metoda ta umożliwia tworzenie precyzyjnych i powtarzalnych kształtów, co jest idealne do produkcji opakowań, etykiet, zawieszek czy kartek okolicznościowych. Sztancowanie zapewnia nie tylko wysoką jakość wycinanych elementów, ale także umożliwia efektywne wykorzystanie materiału minimalizując odpady.

Bigowanie to proces nacinania materiału, takiego jak papier czy karton, w celu ułatwienia jego zginania lub składania bez ryzyka pęknięcia. Ta metoda jest często stosowana przy produkcji opakowań, kart okolicznościowych, broszur czy teczek, gdzie wymagane jest precyzyjne i czyste zagięcie materiału. Bigowanie zapewnia estetyczny wygląd gotowych produktów i jest kluczowe dla zachowania ich profesjonalnego wykończenia.

Co można uzyskać za pomocą sztancowania i bigowania?

Przy użyciu sztancowania i bigowania można również tworzyć kalendarze z niestandardowymi wycinanymi wzorami, eleganckie pudełka na wino z wyrafinowanymi zagięciami, skomplikowane konstrukcje displayów reklamowych, unikalne okładki książek z wycięciami oraz innowacyjne projekty opakowań kosmetycznych z eleganckimi liniami zagięć. Te technologie umożliwiają realizację kreatywnych pomysłów, nadając produktom wyjątkowy charakter i zwiększając ich atrakcyjność na rynku.

Koszt sztancowania zależy od kilku czynników takich jak wielkość nakładu, złożoność projektu i rodzaj materiału. Dla mniejszych nakładów i bardziej skomplikowanych projektów, koszty mogą być wyższe ze względu na potrzebę wykonania specjalnych form sztancujących. Jednak przy większych ilościach koszt jednostkowy zazwyczaj maleje. Aby uzyskać dokładne informacje dotyczące cen, najlepiej skontaktuj się z nami – za pomocą formularza lub telefonicznie.

Sztancowanie może skutecznie wspierać reklamowanie marki poprzez tworzenie unikalnych i wyróżniających się materiałów promocyjnych. Dzięki niestandardowym kształtom i złożoności projektów produkty takie jak opakowania, etykiety czy materiały reklamowe mogą przyciągać uwagę potencjalnych klientów, wzmacniając rozpoznawalność marki na rynku. Personalizacja i oryginalność wykonania przekładają się na pozytywne wrażenie w oczach odbiorców, co jest kluczowe w budowaniu silnej i rozpoznawalnej marki.

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając Akceptuję lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.