Ślub to uroczyste zobowiązanie dwóch osób do życia razem jako małżonkowie. Jest to formalny akt prawny a często i religijny, uznający związek małżeński i tworzący prawne podstawy dla partnerów. Podczas ceremonii ślubnej pary składają przysięgę lub przysięgi, w których wyrażają swoją wolę i zobowiązanie do życia razem jako małżonkowie. Przysięgi te często zawierają obietnice wzajemnej miłości, wsparcia, lojalności i szacunku, oraz deklarację dążenia do wspólnego budowania życia i rodziny. Nieodłącznym elementem wielu ślubów jest odbywające się po nim wesele.

Czym jest wesele?

Przyjęcie weselne może mieć różne formy i w zależności od preferencji pary młodej, kultury oraz budżetu może się odbywać w różnych miejscach i mieć różne elementy. Zwykle wesele odbywa się w wybranej sali weselnej lub miejscu o odpowiedniej przestrzeni. Sala jest przygotowana w taki sposób, aby pomieścić gości, stół dla pary młodej oraz innych uczestników, parkiet do tańczenia i inne potrzebne udogodnienia.

Sala jest ozdobiona tematycznie, zgodnie z wybranym stylem wesela i preferencjami pary młodej. Dekoracje mogą obejmować kwiaty, świece, girlandy, balony i inne elementy, które tworzą romantyczną i uroczystą atmosferę.

Czym są minimalistyczne trendy weselne?

Obecnie istnieje wiele różnych trendów weselnych, które odzwierciedlają zmieniające się preferencje i style par młodych. Coraz większej ilości osób zależy na intymności i bliskości podczas swojego wesela. Preferują mniejsze, kameralne przyjęcia z ograniczoną liczbą gości, aby mieć więcej czasu na spędzenie z najbliższymi osobami.

Trend minimalistyczny jest obecnie bardzo popularny. W przypadku dekoracji stołu weselnego oznacza to stonowane kolory, proste linie i oszczędne użycie ozdobników. Stół może być przykryty delikatnym obrusem, a każde miejsce może mieć minimalistyczną kompozycję, składającą się z jednego centralnego elementu dekoracyjnego takiego jak świeca, pojedynczy kwiat czy elegancka kartka z nazwiskiem gościa.

Moda na minimalizm stała się popularna zwłaszcza wśród par młodych, które cenią prostotę, elegancję i estetykę. Dekoracje są skromne, kolory stonowane, a wystrój wnętrza i stroje są utrzymane w skromnym, ale estetycznym stylu. Skromnymi, a znaczącymi elementami mogą być specjalne toppery z napisem i grafiką na zamówienie.

Wesele na łonie natury - jak to zrobić?

Rustykalne i naturalne wesela w stylu boho są bardzo popularne. Para młoda często decyduje się na ślub w plenerze w otoczeniu przyrody. Może być to ogród, las, polana a nawet piękne miejsce z widokiem na morze. Wbrew pozorom nie są to opcje, na które trzeba mieć zawsze duży budżet. Wykorzystując do dekoracji naturalne materiały, takie jak drewno, mech, kwiaty polne, uzyskamy dekoracje  proste, ale urokliwe.

Coraz więcej par młodych decyduje się na wykorzystanie naturalnych elementów w dekoracji stołu weselnego. Może to obejmować drewniane deski, pnącza, kwiaty polne, szyszki, gałązki lub liście jako ozdobniki. Obecnie popularne są kompozycje kwiatowe w naturalnym stylu, które składają się z kwiatów sezonowych, dzikich kwiatów i zieleni. Można użyć pojedynczych bukietów lub stworzyć długie, wiszące kompozycje pośrodku stołu. Takie elementy dodają rustykalnego uroku i tworzą przytulną atmosferę.

Możesz również dodać delikatne akcenty na podkładzie pod tort weselny. Może być to na przykład pojedynczy kwiat, listek czy subtelne wstążki. Staraj się utrzymać akcenty minimalne i subtelne, aby nie przytłoczyć charakteru imprezy.

Wesele w ogrodzie - świetny pomysł bez potrzeby wynajmowania sali

Wesele w ogrodzie - świetny pomysł bez potrzeby wynajmowania sali

Inspiracja na ślub w plenerze - Włochy

Inspiracja na ślub w plenerze - Włochy

Zjawiskowe i proste dekoracje krzeseł na ślubie w plenerze

Zjawiskowe i proste dekoracje krzeseł na ślubie w plenerze

Powiązane produkty

Kartony według zastosowania

Karton na tort piętrowy 31x31x45 cm Białe 5szt

PD31/45B
48,81 zł
Wymiar:  310 X 310 X 450 mm  Gramatura: 390g/m2 Kolor: Biały  Typ: Karton na tort piętrowy Materiał: Tektura falista (grubość ok. 2mm) Pakiet: 5szt
Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania

Strona korzysta z plików Cookie. Klikając Akceptuję lub poza okienko zgadzasz się na ich wykorzystywanie.